הכל על החלפת צילינדרים והתקנת מנעולים

הכל על החלפת צילינדרים והתקנת מנעולים

ישנם שירותים רבים אותם תוכלו לקבל אצל מנעולנים; שירותים אשר יכולים להיות חיוניים ואפילו קריטיים גם למגזר הפרטי וגם עבור המגזר העסקי.

אחד השירותים השכיחים ביותר הוא החלפת צילינדרים – שירות שכל אחד עלול להזדקק לו בשלב זה או אחר.

במאמר זה נדבר על כל מה שצריך לדעת לגבי התקנה או החלפת צילינדרים. המידע באדיבות צוות המומחים של מנעולן וי.אי.פי.

ראשית כל נוכחנו לדעת שישנו בלבול בין החלפת צילינדרים לבין החלפת מנעולים.

התקנת מנעולים, או החלפתם, היא פעולה שונה מאשר התקנת צילינדר.

הצילינדר הוא אחד הרכיבים במנעול – מבחינה טכנית הצילינדר הוא החלק אשר יוצר את ההתאמה בין המפתח לבין המנעול; הצילינדר הוא מערכת עדינה של דיסקיות ופינים הנשלטים באמצעות סיבוב המפתחות.

הזיזים והמגרעות על המפתח צריכים להתאים לצילינדר בצורה מושלמת על מנת לאפשר את תנועתו. תנועת הצילינדר היא זו אשר מסובבת את המנעול, ואילו המנעול הוא זה אשר שולט על הבריחים.

מתי נבצע החלפת צילינדרים (או התקנת צילינדרים) ?

ישנם מקרים שונים בהם נרצה או נזדקק לבצע החלפת צילינדרים:

1. איבוד מפתחות

 כאשר מאבדים את מפתחות הבית ואין לכם מפתחות ספייר אותם ניתן לשכפל, הפתרון הוא בדרך כלל החלפת הצילינדר. ישנם צילינדרים חדשים בהם קיימת בקרת שכפול מפתח עם כרטיס מגנטי; בסוג זה של צילינדרים ניתן לבצע שחזור של המפתחות. אך במידה ומדובר בצילינדר רגיל עליכם לבצע החלפה.

לאחר שמתבצעת החלפת צילינדר אתם מקבלים מפתח חדש המבטל את המפתח הישן והופך אותו לבלתי שמיש. בהזדמנות זו כדאי לציין שמומלץ לשקול לבצע החלפת צילינדרים גם באותם המקרים בהם אבד המפתח, אך קיים מפתח אותו ניתן לשכפל.

רוצים להבין מדוע, הסיבה לכך היא שהמפתח שאבד, ללא החלפת הצילינדר, הוא עדיין שמיש ובמידה ומישהו יצליח לשים עליו את ידו הוא יוכל להיכנס לביתכם מתי שרק ירצה.

אם איבדתם את המפתחות בחוף ים הומה אדם זה אולי בלתי סביר, אך אם איבדתם את המפתח בשעה שטיילתם עם הכלב בסביבת הבית יתכן שהעיניים הלא נכונות הבחינו באותו הרגע שבו נפל לכם המפתח.

בסופו של דבר עליכם להפעיל שיקול דעת ולהחליט האם לשכפל את המפתחות או האם לנקוט במשנה זהירות ולבצע החלפת צילינדר. אל תעשו חיים קלים לגנבים, בשום פנים ואופן אל תרשמו על מחזיק המפתחות את כתובת המגורים.

2. תקלה טכנית

צילינדרים יכולים להתקלקל בסופו של דבר כתוצאה מבלאי טבעי. אם בחרתם בצילינדרים איכותיים, כאשר ביצעתם התקנת צילינדר חדש, הם יחזיקו יותר זמן מאשר צילינדרים זולים של יצרנים בלתי מוכרים.

ברבים מהמקרים אותה התקלה הטכנית בצילינדר גורמת למצב שבו אינכם יכולים לפתוח את דלת הבית. במקרה שכזה מדובר בהרבה יותר מהחלפת צילינדרים, אלא פריצת הדלת ולאחר מכן החלפה.

עבור האדם הפרטי לא תמיד ברור האם מקור הבעיה הוא אכן הצילינדר, או שמדובר בבעיה הדורשת החלפת מנעולים. זה אחד הדברים שהמנעולן בודק.

3. שדרוג

יתכן שבחרתם לבצע החלפת צילינדר לצורך שדרוגו לדגם חדש ומתקדם יותר.

לדוגמה, רבים פונים למנעולן וי.אי.פי ומזמינים התקנת צילינדרים נגד פריצה שקטה. מדובר בצילינדרים מתקדמים אשר מספקים הגנה טובה יותר נגד פריצה, הם גם מומלצים על ידי המשטרה וחברות הביטוח.

צילינדרים אלו כוללים מנגנונים מתקדמים אשר מונעים את השימוש בכלי הפריצה בעזרתם מבצעים הגנבים פריצה שקטה. כמו כן הם מגיעים עם אמצעי בקרת שכפול באמצעות כרטיס מגנטי, דבר המעניק לכם שכבת ביטחון נוספת.

4. החלפת צילינדרים בעת מעבר דירה

 לא יודע אם הקדשתם לזה מחשבה רבה, אך כאשר אתם נכנסים לגור בדירה שכורה ומקבלים מפתח מבעל הדירה, קחו בחשבון שמדובר במפתחות אשר החליפו הרבה ידיים.

יכול להיות שמישהו מהדיירים הקודמים מחזיק העתק ועלול לעשות בו שימוש לרעה; בוודאי שאינכם רוצים לעסוק בחישובי סיכויים. על מנת להיות שקטים עדיף שתחליפו צילינדר.

את אותו הדבר ניתן להגיד גם על כל מקרה שבו נכנסים לגור בבית חדש. אפילו אם רכשתם דירה חדשה מקבלן, סביר להניח שלרבים הייתה גישה למפתח.

* בכל הדוגמאות שהזכרנו יצאנו מתוך נקודת הנחה כי מדובר בדלת הכניסה. הסיבה לכך היא שכל בעיה בדלת הכניסה היא תמיד יותר קריטית ובהולה. אך בעיות בצילינדרים והתקנת מנעולים הם בהחלט נושאים הרלוונטיים גם לדלתות פנים.

הכל על החלפת צילינדרים והתקנת מנעולים

שימו לב לסימני האזהרה !

שימו לב, ישנן נסיבות בהן יש לכם שליטה מלאה ואתם יכולים לתכנן התקנת מנעולים או החלפת מנעולים וצילינדרים למועד שנוח לכם.

אם למשל אתם נזקקים להחלפת צילינדרים בעקבות מעבר דירה או רצון לשדרג את הצילינדר הקיים, מומלץ לעשות זאת בהקדם אך אין צורך לבצע זאת באופן מיידי.

אך לעומת זאת ישנם מצבים בהם אתם חייבים פתרון מיידי – אם איבדתם את המפתחות ואין לכם מפתח ספייר, עליכם למצוא פתרון מיידי.

באופן דומה אם ישנה תקלה טכנית אשר אינה מאפשרת לכם להיכנס לביתכם. יתכן שהבעיה תיפתר בעזרת החלפת צילינדרים, או החלפת מנעולים, אך הנקודה החשובה היא שאתם זקוקים לפתרון מיידי, גם אם הבעיה התרחשה בשעות לא נוחות.

אם הבעיה התגלתה בשעות הלילה המאוחרות, או במהלך סוף השבוע, זה יוצר בעיה כפולה – גם אי נעימות גדולה יותר וגם עולה לכם יותר לתקן מכיוון שיש לשלם עבור תעריף לילה.

לכן ברור שתרצו להימנע ממצבים אלו. האם אפשר להימנע? לא תמיד, אבל אם תהיו ערניים ותשימו לב לסימני האזהרה, יתכן כי תוכלו להימנע מאותם מצבי החירום.

לא תמיד הצילינדר מתקלקל באופן מיידי, לפעמים הוא נותן לנו אותות אזהרה אשר יאפשרו לנו לזהות את הבעיה בזמן. אם אתם מבחינים בקושי בסיבוב המנעול, או רעשים מוזרים בעת פעולתו, אלו יכולים להיות סימני שחיקה.

אם תתעלמו מהבעיה סביר להניח שתוך כמה ימים תגיעו למצב בו אינכם יכולים לפתוח את הדלת. תקלה שכזו המתגלה בפתאומיות היא אינה נעימה. לכן מוטב שתקדימו להזמין מנעולן לצורך תיקון הבעיה.

החלפת צילינדרים – טיפים

אם יש צורך בהחלפת צילינדר, אנו תמיד ממליצים להשאיר את העבודה לאנשי המקצוע ולא לנסות לעשות זאת לבד.

המחירים הם זולים ואין סיבה מדוע להסתבך ולגרום לנזקים. תנו לאיש מקצוע לבצע זאת עבורכם ותקבלו עבודה מקצועית ובאחריות.

אם אתם נזקקים להחלפת מנעולים או התקנת צילינדרים אתם מוזמנים לעשות זאת בעזרת המומחים של מנעולן וי.אי.פי.

במידה ותחפשו מנעולנים אחרים, הקפידו לוודא שיש להם תעודת מקצועית (תעודת מנעולן) ואישור מטעם משטרת ישראל.

עוד טיפ חשוב הוא לגבי מעמד ההתקנה. צילינדר מגיע במארז הכולל גם את המפתחות הייחודיים עבורו.

כאשר אתם מזמינים מנעולן לצורך התקנת צילינדר אתם מצפים לראות צילינדר אשר מגיע במארז מקורי סגור.

המנעולן אמור לפתוח את המארז לנגד עיניכם ולמסור לכם את המפתחות. זהו נוהל המסיר כל חשש שבוצע שכפול מקדים של המפתחות בטרם ההתקנה.

מנעולן VIP זמין תמיד לשירותכם

זמינים תמיד לשירותכם

אם יש לכם בעיה הדורשת החלפת צילינדרים או התקנת מנעולים, אתם מוזמנים לפנות אל המומחים של מנעולן וי.אי.פי ולקבל שירות מקצועי עד הבית.

המנעולנים שלנו מעניקים שירותים לתושבי חיפה, קריות, חולון, בת ים, ראשון לציון והישובים הסמוכים. כל בעיה זוכה לפתרון מהיר ומקצועי אשר יאפשר לכם לחזור לשגרה במהירות האפשרית.

אנו זמינים לתת שירות בכל שעות היממה ולפתור כל בעיה.